Co to jest menopauza?

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Słowo menopauza pochodzi z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „miesiąc przerwy” (gr. meno – miesiąc, pausis – przerwa). W potocznym użyciu oznacza po prostu ostatnią miesiączkę w życiu kobiety.

Objawy menopauzy

W wieku okołomenopauzalnym w Twoim organizmie zachodzi szereg naturalnych zmian, które powodują m.in. zaburzenia nastroju czy wybuchy gorąca. Poznaj je i zaakceptuj - to po prostu kolejny etap w Twoim życiu.

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat menopauzy. Z pewnością są wśród nich takie, nad którymi i Ty się zastanawiasz.

Zadaj pytanie specjaliście

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. łagodzenia objawów klimakterium, naturalnej terapii sojowej lub działania leku Soyfem? Napisz do nas! Nasz ekspert dr Ewa Puk, która od wielu lat zajmuje się badaniem skuteczności fitoestrogenów w leczeniu objawów menopauzy, chętnie pomoże i odpowie na Twoje pytania.

Menopauza – fakty i mity

Spotkałaś się z różnymi opiniami na temat menopauzy i zastanawiasz się, czy są prawdziwe? Sprawdź je i rozwiej swoje wątpliwości.