Z soją do boju

Menopauza to naturalny etap w Twoim życiu. Niektóre objawy towarzyszą jej na co dzień. Zobacz, jak je łagodzić. I znów poczuj się pewnie i atrakcyjnie.

Co by tu wskórać?

Jak dbać o skórę w okresie menopauzy? Dlaczego traci ona wtedy na jędrności i elastyczności? I jak złagodzić proces starzenia się skóry?

Postaw na seks!

Spadek libido jest jednym z objawów menopauzy. Co konkretnie na niego wpływa? Jak to się przekłada na współżycie? Jak zmienia się seks w czasie całego klimakterium i po menopauzie?

Weź zdrowie w swoje ręce!

Zmiany, które zachodzą w organizmie kobiety w okresie menopauzy powodują, że jesteś bardziej narażona na niektóre schorzenia czy choroby. Dlatego dbaj o siebie i pamiętaj o regularnych badaniach kontrolnych.

Pora na Twój ruch!

Zmiana trybu życia na bardziej aktywny jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki zarówno przed menopauzą, jak i w późniejszym okresie przekwitania.

Smacznego życia

Jak się odżywiać, aby łagodnie przejść menopauzę? Jaką dietę stosować, aby zachować odpowiednią wagę, zdrowe kości i prawidłowe ciśnienie, a przez to czuć się zdrowo?

Spokojnie! To tylko menopauza

Dlaczego, gdy zbliżasz się do menopauzy zmienia się Twoje samopoczucie? Co może pomóc w łagodzeniu wahań nastrojów? Jakie są naturalne sposoby reagowania na objawy menopauzy? Kiedy i czy w ogóle sięgać po wsparcie medyczne?

Sojowo = zdrowo

Fitoestrogeny stały się bardzo popularne dzięki skuteczności w łagodzeniu objawów menopauzy, przy jednoczesnym braku efektów ubocznych. Kolejne badania pokazują ich pozytywne działanie także przy osteoporozie, cukrzycy, chorobach sercowych czy starzeniu się skóry.

Niesforne hormony

Gdzie zaczynają się zmiany hormonalne związane z menopauzą? Które związki są zaangażowane w okres przekwitania? Jakie badania pozwalają odpowiednio wcześnie zidentyfikować przekształcenia hormonalne?